Cladding Ceiling – Sand Marble
£ 10.99 Original price was: £ 10.99.£ 8.00Current price is: £ 8.00.
Luxury Hinged Shower Door
£ 299.00 Original price was: £ 299.00.£ 195.00Current price is: £ 195.00.
£ 399.00 Original price was: £ 399.00.£ 249.99Current price is: £ 249.99.
or pay in 3 with



0
People watching this product now!
2k products
Fast Shipping
2-7day Delivery
24/7 Support
Description
Specifications
| Product Depth | 1000mm |
|---|---|
| Product Height | 1960mm |
| Product Weight | 61kg (estimated) |
| Product Width | 1000mm |
| Standard | CE & BS EN 12150 |
| Frame Material | Aluminium |
| Framed/Frameless | Framed |
| Glass Coating | No coating |
| Glass Thickness | 8mm |
| Door Rollers | 2 double wheels on the top & bottom |
| Glass Type | Tempered Glass |
| Handed | Universal |
| Material | Aluminium & toughened safety glass |
| Maximum Uneven Wall Adjustment | 20mm |
| Door Type | Corner entry double sliding door |
| Glass Design | Plain |
| Colour | Aluminium |
| Frame Colour | Aluminium |
| Product Shape | Quadrant |
