Luxury Matt Black Quadrant Shower Enclosure 800x800 mm Double Sliding Doors Walk in Corner Cubicle Screen
£ 230.00 Original price was: £ 230.00.£ 219.99Current price is: £ 219.99.
Cladding Ceiling – White Gloss Flat
£ 10.99 Original price was: £ 10.99.£ 8.00Current price is: £ 8.00.
£ 299.00 Original price was: £ 299.00.£ 229.99Current price is: £ 229.99.
or pay in 3 with



SKU:
BL-S014
0
People watching this product now!
2k products
Fast Shipping
2-7day Delivery
24/7 Support
Description
Specifications
| Project Solution Capability | Graphic design, 3D model design, total solution for projects, Cross Categories Consolidation, Others |
|---|---|
| Design Style | Modern |
| Open Style | Sliding |
| Glass Thickness | 8mm |
| Warranty | 5 years |
| Brand Name | decor planet |
| Model Number | BL-015 |
| Tray Material | ABS |
| Frame Style | With Frame |
| Appearance Style | Straight |
| Tray Shape | Straight |
| Product Name | Sliding Double Door Shower Enclosure With Australia Stander BL-S014 |
| Size | 80x80x195 cm |
| Certification | CE, Rohs, ISO9001, AS/NZS.2208:1996 |
| Glass Type | 8/10mm Tempered Glass |
| Material | ABS + Tempered Glass + Aluminium Alloy |
| Glass | Tempered Safety Clear Glass |
| Finish | Polished / Silver Chrome / Matt Black |
| Color | Silver Chrome / Black Matt / Gold |
| Packaging Details | Size: 800x2000mm clear glass with 8mm tempered glass. The package includes air bubble, foam, carton, plastic belt, plastic bag, and wooden protection. |
| Single Package Size | 210 x 91 x 85 cm |
| Single Gross Weight | 65.000 kg |
