MS001
£ 99.99 Original price was: £ 99.99.£ 69.99Current price is: £ 69.99.
Black Matt Black Aluminum Frame Shower Enclosure
£ 149.99 – £ 179.99Price range: £ 149.99 through £ 179.99
£ 129.99 – £ 149.99Price range: £ 129.99 through £ 149.99
or pay in 3 with



SKU:
BL-040
Additional information
Additional information
| Weight | 62 kg |
|---|---|
| Dimensions | 80 × 80 × 195 cm |
| SIZE | 60×200, 70×200, 80×200 |
Reviews (0)
Be the first to review “Luxury Walk In 8/10mm Shower Glass” Cancel reply
0
People watching this product now!
2k products
Fast Shipping
2-7day Delivery
24/7 Support
Description
Specifications
| Project Solution Capability | Graphic design, 3D model design, total solution for projects, Cross Categories Consolidation, Others |
|---|---|
| Design Style | Traditional |
| Open Style | Walk-in |
| Glass Thickness | 8MM |
| Warranty | 2 years |
| Brand Name | JENBELY |
| Model Number | BL-040 |
| Frame Style | Frameless |
| Appearance Style | Square |
| Product Name | 8/10mm Walk-in Shower Door |
| Glass Type | 8/10 mm Tempered Glass |
| Available Sizes | 60×200cm, 70×200cm, 80×200cm |
| Material | ABS + Tempered Glass + Aluminium Alloy |
| Certification | CE, Rohs, ISO9001, AS/NZS.2208:1996 |
| Style | Walk-in shower door |
| Aluminum Finished | Silver |
| Selling Units | Single item |

Reviews
There are no reviews yet.